1990 Yılının henüz başlarında Sadık ŞEREFOĞLU ünvanı ile şahıs firması olarak yola çıkan ve bugün 30. yaşını kutlayan GEOPLAS, deneyimli ve dinamik çalışan kadrosu ile Dünyada tek çatı altında Geosentetik ürünlerin tamamını üretebilen tam entegre bir tesis olarak ülkemizin refahı için ve gelecek nesilleri hedefleyerek üretmeye devam etmektedir.

Kurucumuz Sadık ŞEREFOĞLU' nun yıllar sonra onun "manifestosu" olarak anılacak olan şu sözleri GEOPLAS ailesinin ilkesi olmuştur; BAŞARI EN İYİ YOLDA YÜRÜMEK DEĞİL, YÜRÜDÜĞÜNÜZ YOLDA EN İYİ OLMAKTIR! Üretimin ve ihracatın ülke ekonomisi için öneminin bilinci ile öncelikle iç pazar ihtiyaçları karşılanarak ithalatın önü kesilmiş ve yıllar içerisinde bünyemize kattığımız halı, ayakkabı ürünleri ve maden şirketlerimiz ile Türkiye pazarının haricinde bugün 4 kıta da 50'den fazla ülkeye ihracat yaparak ülkemiz ekonomisine yılda 25 Milyon$ katkı sağlamaktadır.

Son teknoloji üretim hatlarından çıkan ürünlerini kendi bünyelerinde bulunan AR-GE merkezlerinde denetleyen firmalarımız, en büyük yatırımın insana yapılması gerektiği düşüncesiyle düzenli olarak yapılan eğitimlerle bu süreçleri desteklemektedir. İşçi sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra Çevre konusunda da sürekli yatırım yapan tüm şirketlerimiz bu yönüyle de sorumlu bir tavır sergilemekte ve uluslararası firmalar tarafından belgelendirilmektedir.

Konusunda uzman kadromuz, yenilikçi fikirlerimiz ve uygulama kabiliyetimiz geosentetik alanında bugün olduğu gibi gelecekte de söz sahibi olmamızı sağlamaktadır. Geçen yıllarda geniş ürün yelpazemiz ve birbirinden farklı mühendisliklere sahip mega projelerde çalışma deneyimimiz şirketler grubumuzun hızla büyümesine katkı sağlamıştır.

Zorlu atfedilen tüm uluslararası projelerde, mühendislik deneyimimiz, kullanışlılığın ön planda olduğu uygulama becerilerimizle proje hedeflerini başarı ile gerçekleştirdik. Lider, yenilikçi ve genç vizyonumuzla başarılı projelerde çözüm ortağı olmakta, müşteri ve kalite odaklı yaklaşımımız, mükemmeliyetçilik prensibimiz ve disiplinli çalışma ilkemizle sürdürülebilir ve verimli projelere imzamızı atmaya devam etmekteyiz.

Geoplas mühendisliği ile dünyanın dört bir yanında çok sayıda başarılı projeler gerçekleştirdik, yakın gelecekte de afrika, arap ülkeleri ve doğu avrupa pazarında ses getiren projelere imza atmak hedefindeyiz. Geosentetik ürünlerin dünya üzerindeki kullanım ve öneminin her geçen gün arttığı bilinci ve yola çıkış amacımız olan “Geoplas'ı dünya markası yapmak” hayali ile yakın gelecekte Geoplas teknolojisini sınırlarımız dışına taşıyıp üretimlerimizi dünyanın diğer ülkelerinde de sürdürmeyi hedeflemekteyiz.

Kunplas Belgelendirme